Pİ COİN NEDİR?

Dürüst olmak gerekirse, dijital para birimleri söz konusu olduğunda her zaman şüpheciyiz. Bir para biriminin havadan türetilebileceği, elektronik olarak var olabileceği ve sonra aniden gerçek paraya değer olabileceği fikri, saf simya gibi görünüyor.

Ortaya çıkan her yeni kripto para birimi fikri için bir bitcoin olsaydı, zengin sayısı daha çok olurdu. Görünüşe göre, her birkaç ayda bir, tüm küresel para birimi sorunlarımıza çözüm olma sözü veren yeni bir katılımcı görüyoruz.

Burada, dijital para dünyasına hızla büyüyen yeni bir katılımcı anlatılacak. Daha önce olanlardan farklı bir fikir ve arkasındaki Stanford Üniversitesi ekibi bunun devrim niteliğinde olabileceğini iddia ediyor. Milyonlarca insan bunu kazanmak için çoktan kaydoldu!

Riskleri de dahil olmak üzere, bilmeniz gerekenler ve nasıl dahil olabileceğiniz konusunda size bilgi verilecek. Sonuç olarak, bunu yapmak ücretsiz ve kısa vadede size para kazandırmayacak olsa da, gerçekten yükselmesi durumunda oynamaya değer olabilir!

Pİ PARA BİRİMİ VE FARKI NEDİR?

Arkasındaki ekibe göre; sıradan insanların telefonlarından madencilik yapabileceği (veya kazanabileceği) yeni bir kripto para birimidir. Yeterince basit geliyor.

İki büyük özelliği:   

“Herkes tarafından erişilebilir ve madencilik yapması (veya kazanması) kolaydır.”

Bu konuda kesinlikle haklılar, kazanmayı çok kolay bulduk. Akıllı telefonu olan herkes bunu sadece Pi uygulamasını (android veya iPhone’da mevcuttur) indirip günde bir kez kontrol ederek yapabilir. Telefon uygulaması müdahaleci değil. Pil gücü ve ihmal edilebilir veri kullanması, orada olduğunu bile zar zor hissediyorsunuz. Bu, madencilik yapmak için özel ekipman ve uzmanlığa ihtiyaç duyduğunuz Bitcoin ile tam bir tezat oluşturuyor.

“Sıradan insanlara bankaların, teknoloji devlerinin ve diğer aracıların ceplerini doldurmak yerine daha fazla ekonomik değer elde etme şansı veriyor.”

Pi’ nin arkasındaki akıllı beyinlerin uzun vadeli bir planı var. Sonunda, mallar ve hizmetler için eşler arası bir pazar oluşturarak, Pi kullanarak doğrudan mal ve hizmet satın almanıza izin vermeyi amaçlıyorlar.

Ayrıca, Pi’ yi £, € veya $ gib para birimleriyle değiştirme şansı da sunulacak. Bunların hepsinin projenin 3.nda mümkün olması gerekiyor. Anlaşılır bir şekilde, 3. aşamanın tam olarak ne olduğunu merak edeceksiniz. Yeterli sayıda kullanıcının katılmasını içeren Aşama 1 Mart 2019 da başlatıldı ve bir yıl sonra tamamlandı. Bu nedenle, büyük ölçüde bir test aşaması olan 2. Aşamadayız ve kullanıcılar, ağı merkezden uzaklaştırmak için bilgisayarlarında düğüm yazılımını test etmeye gönüllü olabilirler (yine de telefonunuza bağlı kalabilirsiniz).3. aşamaya geçme tarihi bu nedenle sabit değildir ve 2. aşamadaki ilerleme düzeyine bağlıdır. Hiçbirimiz bunun ne zaman olacağını bilmiyoruz – aylar, yıllar sürebilir, hatta hiç gerçekleşmeyebilir. Bu belirsizlik eksikliği, proje hakkında şüphe duymak için büyük bir neden.

Pİ DİJİTAL PARA BİRİMİNE İNANMAK İÇİN NEDENLER

Tamam, tamam, yani ağ sadece odalarından çalışan 3 kişi tarafından destekleniyor olabilir, ancak oldukça akıllılar. Buna ek olarak, bu konuda açık davranıyorlar: Sattıkları, hızlıca zengin olma planı değil (piyasadaki diğer birçok para biriminin aksine). Amaçları gerçekten yararlı bir şey geliştirmek gibi görünüyor. Neredeyse hiç reklam kullanmadan, lansmandan sadece bir yıl sonra Mart 2020’de 2. Aşamaya geçtiklerinde ağda 3,5 milyondan fazla kişi vardı. Sadece ağızdan ağıza oldukça etkileyici! Pi’nin ilk günleri olmasına rağmen, göz ardı edilemeyecek bir hızla büyüyor. Kazanmaya başlamak ücretsiz ve kolaydır ve bizim için denemeye değer. Boşa harcanan zamanın dışında, kaybedecek çok az şeyiniz var. Elbette bir anlamı olmayabilir ama hedeflerine ulaşırsa o zaman oldukça önemli olacaktır. Ve bu durumda, erken katılmak karşılığını verebilir!

Nasıl Ücretsiz Pi Kazanırım?

1.Adım: Pi’ye davet alın.

2.Adım: Android için Play Store’ dan veya Apple için iOS mağazasından resmi “Pi Network” Uygulamasını indirin.

3.Adım: Kurulum istemlerini gözden geçirin ve “davet kodunu” kullanın:

4.Adım: Telefon numaranızı doğrulayın, böylece biriktirdiğiniz Pi Paralarını kaybetmezsiniz.

5.Adım: Madenciliğe devam etmek için her gün sağdaki mayın simgesine tıklayın. Madencilik oranınızı artırmak için daha fazla kişiyi davet edin.Bu kadar!

Mining Pi Gizliliğimi, İşlemcimi, Veri Kullanımımı ve / veya Pil Ömrünü Bozar mı?

Madenci Pi neredeyse sıfır CPU gücü, veri veya pil ömrü kullanır.

Pi, gizliliğinizi hiçbir şekilde ihlal etmez. Aslında, “Pi Ağı” nın bu kadar başarılı ve bu kadar hızlı büyümesinin nedenlerinden biri de budur.

Pi Kazanmak İçin Para Harcamam Gerekir mi?

Hayır. Sınırlı bir süre için, telefonunuzdan ücretsiz olarak Pi kazabilirsiniz.

Pi Nasıl Değerli? Değeri Ne Kadar?

Bitcoin, merkezi olmayan bir CPU ağıdır.

Pi, merkezi olmayan, telefon numarasıyla doğrulanmış bir insan ve makine ağıdır.

Sonuç olarak, Pi’nin gelecekte daha etkili olma potansiyeli var çünkü daha fazla insan nüfusu dahil oluyor.

zimamavisi

Pİ COİN NEDİR?” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s