Steve Jobs’ tan İlham Verici Tavsiyeler

Sadece iz bırakmadı, milyonlarca insanın gerçekliğini değiştirdi. Ve dünyayı değiştirmeleri için onlara ilham verdi.

1. Zamanınız sınırlıdır, bu yüzden başka birinin hayatını yaşamak için boşa harcamayın. Diğer insanların düşüncelerinin sonucu olan öğretilerin tuzağına düşmeyin. Başkalarının görüşlerinin gürültüsünün iç sesinizi boğmasına izin vermeyin. Ve en önemlisi, kalbinizi ve sezginizi takip etme cesaretine sahip olun. Her nasılsa, gerçekten ne olmak istediğinizi zaten biliyorlar. Geri kalan her şey ikincildir.

2. Yılda çeyrek milyar dolar kaybetmenin nasıl bir şey olduğunu bilen tek kişiyim ve bu karakteri çok iyi şekillendiriyor.

3. Tüm teknolojimi Sokrates ile sohbet ederek bir öğleden sonra değiştirirdim.

4. Yaptığım işle 23 yaşındayken bir milyon dolardan fazla, 25 yaşındayken 100 milyondan fazla kazandım. Ama bunun önemi yoktu çünkü para için hiç yapmadım.

5. Picasso, “İyi sanatçılar kopyalar, büyük sanatçılar çalar.” dedi. Parlak bir fikir çalmaktan hiç utanmadık.

6. Hayatlarında hiç tökezlememiş veya hata yapmamış başarılı insanlar yoktur. Yalnızca hata yapan ve daha sonra geçmiş başarısızlıklara göre planlarını değiştiren başarılı insanlar var.

7. Mezarlığın en zengin adamı olmak istemiyorum.

8. Geceleri yatmak, kendime gerçekten harika bir şey yaptığımızı söylemek, bu benim için önemli.

9. Başkaları tarafından üretilen yiyecekleri yeriz. Diğer insanların diktiği kıyafetler giyiyoruz. Başkaları tarafından icat edilen dilleri konuşuyoruz. Kullandığımız matematik bile diğer insanlar tarafından geliştirilmiştir. Bu, insanlık için yararlı olacak bir şey yaratmak için harika bir fırsat.

10. Kimse ölmek istemiyor. Cennete gitmek isteyen insanlar bile bunun gerçekleşmesi için ölmek istemiyorlar.

11. 17 yaşındayken, “Eğer her günü son gününüz gibi yaşıyorsanız, bir gün haklı olacaksınız” diyen bir alıntı okudum. 33 yıldır her sabah aynaya bakıyorum ve “Bugün hayatımın son günü ise, bugün yapacağım şeyi yapmak ister miyim?” diye merak ediyorum. Cevap üst üste birkaç gün boyunca “hayır” olduğunda, bir değişim zamanının geldiğini biliyordum.

12. Öleceğinizi unutmayın. Bu, hayatımdaki tüm kader kararlarını verebildiğim harika bir araçtır. Yakın ölüm düşüncesi, sahip olduklarınız ve kaybedebileceğiniz şeyler hakkındaki tüm yanılsamalardan kurtulmanın en iyi yoludur.

13. Başarılı olanı başarısız girişimcilerden ayıran şeyin yarısının azim olduğuna ikna oldum.

14. İşiniz hayatınızın büyük bir bölümünü dolduracak ve tamamen tatmin olmanın tek yolu iyi bir iş olduğuna inandığınız şeyi yapmaktır.

15. Eğer bulamadıysanız, aramaya devam edin. Kendinizden istifa etmeyin. Kalple ilgili her şeyde olduğu gibi, onu bulduğunuzda bunun olduğunu bileceksiniz.

16. Kendi odam olmadığında, arkadaşlarımla yerde uyudum ve bir vejetaryen burger almak için şişeleri iade ettiğim yıllar vardı. Her Pazar 10 kilometre yürüdüm, böylece Krishna tapınağında haftada en az bir kez normal bir sadaka yemeği yiyebildim ve biliyor musun? Harika bir zamandı!

zimamavisi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s