Drone ile 10 İş Fikri (2020)

 İHA (İnsansız Hava Araçları) teknolojileri bugün oldukça ilerlemiş durumda ve  piyasada çok çeşitli büyük dronlar var. Çoğu insan bu dronları sadece eğlence için, uçmanın tadını çıkarmak ve fotoğraf çekmek veya hava videoları çekmek için kullanır. 
Çoğu insan dronları sadece eğlence için kullanmasına rağmen, dronların para kazanmak için kullanılabileceği çeşitli yollar vardır. Bir drone ile nasıl para kazanacağınızı merak ediyor musunuz? Biz olduğuna inanıyoruz! 
Yeterince yaratıcıysanız, dronlarla para kazanma şansı oldukça fazladır. Bununla birlikte, her ülkede belirli kısıtlamalar olduğu için, başlamadan önce drone uçuşuyla ilgili yerel düzenlemeleri araştırmanız gerektiğini unutmayın. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Hindistan da dahil olmak üzere birçok ülkede, bir drone ile yasal olarak para kazanmak için bir lisansa ihtiyacınız var. Bu yüzden gitmeden ve para kazanmaya çalışmadan önce, önce yasaları kontrol ettiğinizden emin olun. 
Uyulması gereken birkaç temel kural vardır. Birçok Üye Devlette dronlar, uyulması gereken temel kuralları içeren bir broşür ile birlikte satılmaktadır. Onları dikkatle okuyun! 
Profesyonel bir drone pilotu olabileceğiniz ve para kazanmaya başlayabileceğiniz çeşitli eğitim şirketleri var. 
Doğru eğitimi ve lisansı bulduktan sonra, tutkunuzu nasıl kazançlı bir işe dönüştüreceğinizi ve dronenunuzla 10 farklı şekilde nasıl para kazanacağınızı öğrenmek için aşağıdaki bilgileri okuyun. Bu makale, dronlardan para kazanmanın en yaygın yollarından bazılarını özetleyecektir. Çoğunun hava fotoğrafçılığı ve hava sinematografisine dayandığını göreceksiniz,  

1. Hava fotoğrafları ve çekimler satarak para kazanın 
Drone ile para kazanmanın en yaygın yollarından biri, hava fotoğrafları ve videoları satmaktır. Drone fotoğrafçılığı oldukça kazançlı bir iş olabilir ve günümüzde çok popüler. Ancak, bu işi yapmak istiyorsanız, Kristal berraklığında yüksek kaliteli videolar / fotoğraflar çekebilen kaliteli bir kamera ile donatılmış bir dronunuz olmalıdır. 
Örneğin, bir GoPro kamera ile donatılmış ve 4K Ultra HD videolar çeken bir drone kullanabilirsiniz. Bu dronlar hem açık hem de kapalı çekim için uygundur.

Bu işi yapmak söz konusu olduğunda, iki seçenek var. Birincisi, güzel manzaralar, turistik yerler veya bazı popüler yerler ile olağanüstü doğal güzelliğin olduğu yerler bulmaktır. Öte yandan, özel havadan çekimler yapabilir ve özel fotoğraflar çekebilirsiniz. Her iki durumda da, sosyal medya siteleri fotoğraflarınızı tanıtmanın harika bir yoludur. Fotoğraflarınızın yüksek talep gördüğünü gösterebiliyorsanız, işletmenizi tanıtmak için mükemmel bir konumda olacaksınız. 
Emeğinizin ürünlerini nerede satabilirsiniz? Plaj tatil köyleri, golf sahaları, eğlence parkları veya şehir meydanları gibi uygun yerleri bulun. Daha da iyisi, fotoğraflarınızın ve videolarınızın çevrimiçi reklamını yapabilirsiniz. Yeni başlayanlar için, yerel olarak başlamanız ve işinizi müşterilere ve güven kazanmak için insanlara göstermeniz gerekir. 
Havadan çekimlerle para kazanmanın bir başka yolu, kendi YouTube kanalınızı başlatmak ve dronunuz tarafından çekilen videoları yayınlamaktır. Drone görüntülerinizi YouTube kanalınıza gönderin ve çevrimiçi para kazanmaya başlamak için bir bağlı programın parçası olun. Bu şekilde, tüm faaliyetlerinizi izleyecek çok sayıda abone kazanabilirsiniz. 
Ancak elbette, dronenunuzun kamerasından para kazanmanın başka yolları da var. Örneğin, fotoğraflarınızla belirli bir web sitesine veya çevrimiçi mağazaya giden trafiği artırabilir, video reklam yerleşimi satabilir, ürünlerinizi reklamlar aracılığıyla tanıtabilirsiniz ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. Bu şekilde para kazanmanın birçok yolu vardır, bu sadece ne kadar yaratıcı olmak istediğinize ve zanaatınızı mükemmelleştirmek için ne kadar çaba harcamak istediğinize bağlıdır. 

2. Özel bir şirket kurun ve havadan anket / ölçme hizmetleri sunun 
Dronlar gibi küçük İHA’lar yukarıdan fotoğraf çekebilir ve böylece erişilmesi zor veya yerden ulaşılması ve ölçülmesi imkansız yerleri kaydedebilir. Bugünün dronları büyük uçuş yeteneklerine sahiptir ve uzaktan kontrol edilebilir, bu da onları en zor alanlarda hava keşifleri için uygun hale getirir. Bu nedenle, birçok durumda, araştırmada helikopterlerin ve uçakların yerini alırlar. 

Hava anketleri topografya, dijital haritalama, arkeoloji, özellik tanıma, çeşitli CBS uygulamaları vb. çeşitli alanlarda uygulamalara sahiptir. Aslında, dünyadaki birçok profesyonel organizasyonun hava anketlerine ihtiyacı vardır ve bu özel bir şirket açmak ve hava anket hizmetleri sunmak için iyi bir fırsattır. 
Bu nedenle, araştırmadan para kazanmak istiyorsanız, müşterilerinize en yüksek kalitede fotoğraf hizmetleri sunmanız gerekir. Bu hizmeti sunmak için, hava fotoğrafçılığı konusunda uzman olmanız ve ayrıca  gerekli bilgi, uzmanlık ve sertifikaya sahip olmanız gerekir. 
Oradan, işinizi olabildiğince iyi tanıtmak size kalmıştır. Reklamlar yayınlayın, referanslar, çevrimiçi reklamlar toplayın, sosyal medyada yayınlayın, müşterilerin sizi ilk önce düşündüğünden emin olmak için yapabileceğiniz her şey! Drone işi oldukça rekabetçi bir alandır, ancak uygun reklam ve tanıtım ile sizin için karlı bir iş geliştirebilirsiniz. 

3. Drone ile düğün videosu ve fotoğrafçılığı
Düğün fotoğrafçılığı ve videosu popüler ve en önemlisi  çok karlı bir iş. Bu alanda rekabet gerçekten harika ve bu yüzden eşsiz bir düğün videosu ve harika bir perspektiften çekilmiş fotoğraflar sunmalısınız. İnsanlar düğünden, bu harika günü her zaman hatırlatacak özel fotoğraflar almak istiyorlar. Neden dronenunuzu bu amaçla kullanmıyorsunuz? 

İşte bu alanda mükemmel çalışma için bazı ipuçları: 
Dronenu mekana yaklaştırmanız gerekiyor. Dronenu doğrudan misafirlerin üzerine uçurmayın, çünkü yanlışlıkla birini yaralayabilir veya insanları korkutabilirsiniz. 
Drone uçarken fotoğraf çekmek için en iyi perspektifi bulun. 
Muhteşem doğadan yararlanabileceğiniz güzel bir bölgede bir düğün mekanı seçin. 
Güneşe, karanlık ve fotoğrafların bulanıklaşabileceği diğer benzer yerlerde çekim yapmaktan kaçının. 
Müşterilerinize hem hava videoları hem de aynı düğünün fotoğraflarını sunun. 
Bu ipuçlarını ve püf noktalarını takip ederek, diğer düğün fotoğrafçılarından farklı olacaksınız. Tek yapmanız gereken gelişmiş bir küçük drone ve bu drone tarafından desteklenen yüksek çözünürlüklü bir kamera satın almak ve her gün pratik yapmak. Bu işe yeni başlayan biriyseniz, yardımcı bir kameraman veya fotoğrafçı olarak başlamalı ve düğünlerde çekim yapmalısınız. Sonra kendi işinize başlayın ve tüm memnun müşterilerinizden öneriler almayı unutmayın! 

4. İHA’ların satışı 
Para kazanmanıza yardımcı olabilecek bir sonraki iş drone satmaktır.


Popüler yeni drone modellerini daha düşük bir fiyata satın almanız ve ardından müşterilerinize daha yüksek bir fiyata satmanız gerekir. Bunu bir çevrimiçi mağazadan, çevrimiçi pazarlardan yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken uçağı uygun fiyata satın alan bir tedarikçi bulmak. Amazon ve EBay gibi popüler çevrimiçi mağazalardaki dronlara bir göz atın. 
İlk bakışta, basit görünüyor, ancak bir mağaza açmak ve korumak için çok fazla ön maliyet ve ücretiniz olacak. Aynı şey çevrimiçi mağazalar için de geçerli, ancak ücretler biraz farklı. Bu nedenle, bu amaçla bir mağaza açmayı planladığınızda bunu aklınızda bulundurmanız gerekir. Ancak, rekabete dair iyi bir çalışma yaparsanız, drone pazarını çok kazançlı bulabilirsiniz! 
Elektrikli cihazlar, cihazlar, bilgisayarlar ve benzerleri için zaten bir mağazanız varsa, tekliflerinize neden dronu eklemiyorsunuz? Bu büyük bir avantaj olacaktır çünkü böyle bir işte zaten deneyime sahipsiniz. Öte yandan, bu İHA’ları ve onlar için gerekli tüm ekipmanları satacağınız dronlar için özel bir dükkanınız olabilir. 

5. Denetim hizmetleri 
Birçok yerel hizmet şirketi, güç hatlarını, uzak trafo merkezlerini, pompa istasyonlarını ve diğer benzer tesisleri incelemek için uzun yıllar helikopter ve uçak kullandı. Pilotların bu yerlere gitmesi tehlikeli ve çok pahalıydı! Son zamanlarda, kontrol çalışmaları söz konusu olduğunda dronlar çok yararlı olmuştur. Bu küçük insansız hava araçları, güçlü kameralar ve video vericileriyle donatıldığından ve bu iş için daha uygun olduklarından diğer uçakların yerini aldı. 

Su veya gaz çıkışlarına hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilir ve kaliteli video çekimleri yapabilirler. Bunların dışında aynı amaçla drone operatörlerine ihtiyaç duyan başka şirketler de var. Sadece birkaçını söylemek gerekirse, inşaat ve sigorta şirketleri droneları  düzenli olarak kullanıyorlar. 
Ayrıca dünyanın dört bir yanındaki farklı şirketler için çeşitli denetim görevleri gerçekleştirerek para kazanabilirsiniz. Bu, dronenuzu akıllıca kullanmanın başka bir yoludur. Örneğin, 4K kameralı iyi donanımlı bir drone, inşaat şirketlerinin onarım ve asfaltlama incelemesi için yararlı olabilir. 
Ayrıca, mevcut küçük insansız hava araçları elektrik hatlarının, mobil kafeslerin, köprülerin, gaz ve petrol boru hatlarının, çatıların ve daha fazlasının denetlenmesinde kullanılmaktadır. Bütün bunlar size bir drone kullanarak iyi para kazanma şansı veriyor. 
Bu nedenle, bu tür işleri yapmak istiyorsanız, sıradan dronlardan daha verimli ve daha istikrarlı bir veya daha fazla profesyonel dronunuz olması gerekir. Bu nedenle, pahalı insansız uçaklara ve ek ekipmanlara yatırım yapmanız gerekiyor, ancak işinizi büyütmeyi başarırsanız. Geri ödeme süresi oldukça kısa olacaktır. Buna ek olarak, radyo kontrollü uçuşlar ve hava fotoğrafçılığı konusunda iyi eğitilmiş olmalısınız. Bu nedenle, bu işin çalışması için çok profesyonel bir drone gerektirse de, iyi planlamayla sizin için oldukça kazançlı olabilir. 

6. Gayrimenkul, tatil köyü ve otellerin reklamı 
Evet, drone etkili reklamcılık için mükemmel bir araçtır. Dronelarla çok fazla deneyime sahip girişimci bir film yapımcısıysanız, gayrimenkul, tatil köyleri, oteller ve daha fazlasını ilan ederek para kazanabilirsiniz. 
Dronlar tarafından çekilen hava videoları özel mülkleri daha hızlı satabilir ve satış fiyatını etkileyebilir. Bu nedenle emlakçılar, müşterilerine gayrimenkul tanıttıklarında genellikle İHA video şirketlerini işe alırlar. 

Emlak videolarına ek olarak, otel ve tatil yerlerinin havadan video çekimi için yüksek çözünürlüklü kameralara sahip küçük dronlar da kullanılmaktadır. Bu, örneğin mükemmel bir bölgede bulunan belirli bir oteli göstermek ve tanıtmak için iyi bir yoldur. Bu şekilde, belirli tesis oteli ziyaretçiler ve potansiyel müşteriler için daha çekici olacaktır. Tüm mülkü görebiliyorsa, insanların genellikle bir otelle etkileşime girme olasılığı daha yüksektir. Bu sadece görsel olarak çekici değildir ve onlara ne beklemeleri konusunda harika bir fikir verir, aynı zamanda sahiplerin saklayacak hiçbir şeyleri olmadığını gösterir! 
Bir şey satmak istediğinizde, iyi reklamlara sahip olmanız ve pazarda diğerlerinden öne çıkmanız gerekir. Bu nedenle, insanların dikkatini çekecek etkileyici bir reklam yapmak çok önemlidir. Bugün, birçok seyahat pazarlama ajansı reklam yaparken benzersiz fotoğraflar ve videolar aramaktadır. Para kazanmak için bu büyük fırsatı yakalayın, bunun çok rekabetçi bir iş olduğunu unutmayın! 

7. Drone ile Teslim 
Drone ile para kazanmanın bir başka yolu, onu çeşitli malzemeler için kullanmaktır. Drone teslimatı İHA dünyasında yenilikçi bir çözümdür. İsterseniz, ihtiyaç duyan şirketlere ve kuruluşlara drone teslimat hizmetleri sunabilirsiniz. 

Amazon, AliExpress vb. birçok şirket, hizmetlerinde drone teslimatları da dahil olmak üzere bu amaçla İHA’ları zaten kullanıyor. Ayrıca, dünyadaki tıbbi tesisler, ulusal kurumlar ve yardım kuruluşları, ulaşılması zor yerlere çeşitli teslimatlar için insansız hava araçları kullanmaktadır. Bazı yerlere kara araçları ulaşamadığında, bu alanlara insansız hava araçları girer. Buna ek olarak, bazı bölgelerde lojistik nedeniyle kara yoluyla seyahat etmek bazen çok pahalı veya zor olabilir. 
Bu şekilde farklı şeyler teslim edebilirsiniz. Bu teslimat oldukça hızlı ve çok güvenlidir. Ne yazık ki, küçük insansız hava araçları hafif ağırlıklarından dolayı uçarken ağır yükler taşıyamaz. Bu hizmeti sunmak istiyorsanız bunu aklınızda bulundurun. 

8. Gözetim, özel soruşturma ve video izleme 
Dünyadaki birçok büyük şirket, bazı bölgelerde hava gözetimi yapmak için zaten drone pilotları kiralıyor. Kaliteli gözetim gerçekleştirebilen bir kişiyi kiralamak daha ucuzdur. 

Dronların hava izleme ve özel araştırmalarda pratik uygulamaları vardır. Küçük insansız hava araçları bu eylemleri daha kolay ve daha az tehlikeli hale getirir. Gözetleme için kullanılan diğer cihazlarla karşılaştırıldığında, dronlar daha az fark edilir ve neredeyse her yere ulaşabilir. 
Hava gözetimi için, HD video ve fotoğraf çekebilen 4K kameralı bir dronunuz olmalıdır. Kamera termal görüntüleme kamerasıysa, daha da iyidir. Bu kameralar, hava gözetimi ve izlemesi için bazı durumlarda daha da etkilidir. 
Bu iş çok karlı olabilir. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki profesyonel gözetim operatörleri yılda 50.000 dolara kadar kazanıyor. 

9. Afetlerde arama kurtarma 
Dronlar, etkilenen bölgelerde arama ve kurtarma için çok yararlı olabilir. Helikopter ve köpek kullanan geleneksel arama yöntemleri bazı durumlarda başarısız olmuştur ve kurtarıcılar genellikle kayıp insanları bulamamaktadır.

Öte yandan, dronlar kayıp insanları veya havadan ne aradığınızı kolayca tespit edebilir. Bu nedenle drone operatörleri genellikle video hizmetleri sağlamak üzere afet yardımı için işe alınır. Serbest çalışan drone pilotları bu iş için iyi ücret alıyor. Bu, dronenunuzu sadece para kazanmak için değil, aynı zamanda insanlara yardım etmek için de harika bir fırsat olacaktır. İnsanlara yardım ettiğini bildiğin zaman iş her zaman daha yararlı olur! 
Bu akıllı  İHA’lar, kamu güvenliği personeline gerçek zamanlı olarak video görüntüsü sağlayabilir ve böylece doğal afetlerden etkilenen alanlarda birçok hayat kurtarabilir. Bu nedenle, bugün kasırgalar, seller, depremler ve benzerlerinden etkilenen alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Kara yoluyla ulaşılması çok tehlikeli ve hatta imkansız olan devasa yerleşim alanları için uygundurlar. 
Eskiden bu tür felaketlerde insanları bulmak ve kurtarmak çok zordu, ancak günümüzde insansız hava araçlarını kullanmak çok daha kolay. Bu işi her zaman para için yapmak zorunda değilsiniz. Gönüllülükle ilgileniyorsanız ve iş için iyi olacağını düşündüğünüz bir dronunuz varsa, yardımınızı kabul etmekten memnun olacak birçok kurtarma şirketi vardır. 

10. Hassas tarım 
Son olarak, hassas tarımda  drone kullanarak para kazanabilirsiniz. Dronlar, tarımdaki bitkileri izlemek için çok yararlıdır. Çünkü bu tür işler için gereken maliyeti ve zamanı önemli ölçüde azaltırlar. 

Hassas tarımda bir drone kullanırken, belirli radyo frekanslarını yakalayabilen özel bir kızılötesi video kamera ile donatılmalıdır. Bu kameralar çekim sırasında belirli kontrast renkler üretir ve bu kayıtlara dayanarak operatörler belirli bir alandaki mahsullerin genel sağlığını görebilir. Dronlar ayrıca çiftçilerin arazilerindeki sorunları kontrol etmelerine ve teşhis etmelerine yardımcı olur. Bazı durumlarda, spot işleme için de kullanılabilirler. 
Tüm bu işlemler çiftçilere bitki hasarını azaltma, maliyetleri azaltma ve daha yüksek mahsul verimi sağlama konusunda yardımcı olabilir. Drone pilotları bu işte çok para kazanabilir.

Sonuç olarak 
Gördüğünüz gibi, bir drone edinimini kar haline getirmenin birçok yolu var; sadece zihninizi çalıştırmalısınız. Drone hizmetlerinizi sunmanın birçok yolu vardır ve ortak payda her zaman etkili reklam ve mükemmel müşteri hizmetidir! Dronenunuzu para kazanmak için nasıl kullanmaya karar verirseniz verin, işinize başlamadan önce araştırmanızı yaptığınızdan ve drone becerilerinizin mükemmel olduğundan emin olun. 

Atakan

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s